Vajinismus Nedir? Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Nedir? Vajinismus Tedavisi

Her yaşta, her meslek ve her sosyoekonomik düzeyde görülebilen vajinismus hastalığı sıkça rastlanan bir durumdur. Tedavisi oldukça kolaydır. Kendi haline bırakarak düzelmesini beklemek genellikle çözüm olmamaktadır.

Anne adaylarına sıcaklık uyarısı

Anne adaylarına sıcaklık uyarısı

Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Selim Pırpanlar, hamilelik dönemi yaz aylarına denk gelen anne adaylarının sıcaklarda daha dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyardı.

Düzensiz uyku doğurganlığı azaltıyor

Düzensiz uyku doğurganlığı azaltıyor

Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Hakan Çoksüer, düzensiz uykunun doğurganlığı azalttığı uyarısında bulanarak, birçok araştırmanın uyku bozukluğu ile kısırlık arasında ilişkiyi ortaya çıkardığını söyledi.

Hamilelikte buna dikkat!

Hamilelikte buna dikkat!

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jin. Op. Dr. Adli Karaman, hamilelik süresi boyunca anne adaylarına rahatsızlık veren pek çok yakınmanın ortaya çıkabileceğini belirterek, “Bunlardan biri bulantı ve kusmadır. Hele ki bu kusmalar abartıya kaçmaya başladıysa dikkat etmelisiniz” dedi.

Kadınlarda Kısırlık

Kadınlarda Kısırlık

Düzenli bir cinsel ilişki ile ( haftada 2-3 kez) ile bir yıl hamile kalamama durumuna infertilite, yani kısırlık denir. Aslında kısırlık deyimin pek sevmiyoruz ve infertilite ile eş anlama gelmememktedir. Zira kısırlık daha çok çocuk olma şansının hiç olmaması anlamına gelmektedir. halbuki infertil bir çiftin uygun tedavi ile çocuk sahibi olma şansı vardır.

içerik sağ