Hamilelik sonrası sağlıklı zayıflama önerileri

Uzman Dr. Şenay Eserdağ, kadınların hamilelik sürecinde doğal olarak aldığı kilolardan hızlı ve sağlıklı bir şekilde kurtulmalarının uygulanacak bilinçli bir program sayesinde son derece kolay olduğunu söyledi.

Dr.Eserdağ, anne olan kadınların hamileliğin ardından en büyük sorunlarından birinin eski formlarına bir an önce kavuşma arzusu olduğunu, bu problemi geliştirilen yeni teknolojilerin de yardımıyla kolay bir şekilde aştıklarını kaydetti.

Hamilelik süreci ve sonrasında kadınların vücudunda bir çok değişiklik yaşandığını vurgulayan Dr. Şenay Eserdağ, dikkat edilmezse bu değişikliklerin sağlıklı yaşamı tehdit edebileceğini belirtti.

Sue Klinik Direktörü Uzman Dr. Şenay Eserdağ, açıklamasında şöyle konuştu :

“Gebelik dönemi ve sonrasında annede psikolojik ve fiziksel anlamda pek çok değişiklik meydana gelir. Doğumun ardından pek çok anne eski formuna kavuşma çabası içerisine girer. Gebelik esnasında büyümüş olan rahim yaklaşık 1 ila 1.5 ayda eski boyutuna kavuşur. Gebelik hormonlarının etkisiyle karın kaslarında ve uterusu taşıyan ligamanlarda elastikiyet ve gevşeme söz konusu olduğundan doğum sonrası annelerin dikkat etmeleri gereken ilk nokta, yanlış hareketler yapmaktan kaçınmalarıdır. Bizler kadınların bu dönemde hemen spora başlamalarını önermiyoruz. Bu durum bir takım sakatlanmalara neden olabilir.”

BİLİNÇSİZ DİYETLER SÜT VERİMİNİ DÜŞÜRÜR
Dr.Şenay Eserdağ, doğum sonrasında hızlı kilo verme yolunda, çok düşük kalorili diyet yapılmasının yanlış olduğunu, kişinin vücut yapısını dikkate alarak, uygulanacak program için bir uzmandan yardım almasının en doğru yaklaşım olacağını ifade etti.

“Düşük kalorili diyetler anneyi strese sürükleyerek süt üretimini azaltabilir” diyen Dr. Eserdağ, özellikle bu dönemde annelerin yumurta, süt, peynir gibi protein ağırlıklı beslenmenin yanısıra, günde 3 lt su tüketmeleri gerektiğini bildirdi.

EMZİRİRKEN KİLO VERMEK MÜMKÜN
Eserdağ, bu dönemde hafif yürüyüşlerle kilo verilmesinin desteklenebileceğini söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Emzirme döneminde sağlıklı beslenerek hem sütün kalitesini artırmak hem de zayıflamak mümkün. Bu dönemde emzirme ile fazladan 500 kalori harcanır. Dikkat etmemiz gereken sağlıklı beslenmek olmalıdır. Beyaz unun ve şekerli yiyeceklerin süt üretimini artırıcı etkisi bulunmaz. Bu şekilde sağlıksız beslenmek, süt olacak diye şekerli gıdalara yüklenmenin de beraberinde fazla kiloları getireceğini unutmayalım. Sağlıklı bir bebek için öncelikle annenin sağlıklı olması gerekir. Kilolarından kurtulamayan, estetik olarak kendini beğenmeyen kadının psikolojisi de kötü etkileneceğinden süt üretimi olumsuz yönde etkilenir. Ayrıca fazla kilolar pek çok sağlık sorununu da beraberinde getirmektedir.”

Hamilelik Sonrası Arzulanan Vücuda Kavuşmak İçin
Sue Klinik Direktörü Uzman Dr. Şenay Eserdağ, hamilelik sürecinin ardından kliniğine gelerek bu konuda yardım isteyen kadınlara gerekli değerlendirmeleri yaptıktan sonra, deformasyon derecesi ve vücut yapısı için en uygun desteğin ne olacağına karar verdiklerini söyledi.

Doğum sonrası elastikiyet kaybı, sarkmalar ve selülit görünümü için son derece başarılı olan Velashape sistemini uyguladıklarını belirten Eserdağ sözlerine şöyle devam etti :

“Non invaziv ameliyatsız vücut toparlama ve sıkılaşmada, cerrahi yöntemlere alternatif mükemmel sonuçlar almaktayız. Tüm dünyada yapılan çalışmalarda yeni doğum yapmış kadınlarda \%10 incelme ve \% 97 hasta memnuniyeti sağlanmıştır. Ayrıca pressoterapi dediğimiz lenf drenaj sistemi doğum sonrası ödemlerin atılmasında, metabolizmanın hızlanması ve toksinlerin atılmasında faydalandığımız sistemlerdir. Fazlalıklarından şikayetçi olan kişiler, diyet ve egzersizle veremediği inatçı yağlardan bu yöntemlerle zahmetsiz bir şekilde kurtulabilir.”

Açıklamasında her kadının farklı vücut yapıları olduğunu, dolayısıyla bu yapıya en uygun ve sağlıklı yöntemin tercih edilmesi gerektiğinin altını çizen Dr.Şenay Eserdağ, uygulamaların tümünün öncelikle güvenilir bir yerde ve konunun uzmanı kişiler tarafından yapılmasının önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*

içerik sağ