Müezzinoğlu, 1081 Yataklı Eskişehir Hastanesi Temel Atma Töreni'ne Katıldı

1081 yataklı Eskişehir Şehir Hastanesi Temel Atma Töreni, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ve Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı’nın katılımıyla gerçekleşti.

71 Evler Mahallesi’nde 1081 yataklı yapılması planlanan Eskişehir Şehir Hastanesi Temel Atma Töreni'nde konuşan Bakan Müezzinoğlu, “Biz millete hizmeti ibadet sayan, bu ülkeye hizmeti bir borç sayan bu ay yıldızlı bayrağımızın yarınlarının daha güçlü dalgalanması için sağlıklı toplu diyen, dünyanın hangi ülkesinde gelişmiş hizmet varsa, benim ülkemde de olması gerek diyen bir anlayışın mensuplarıyız. Milletimizle, halkımızla omuz omuza gönül gönüle yürüyerek başardık. İlkemiz şuydu, bizim medeniyetimizin güzel bir sözü var ‘Dertler ve sıkıntılar paylaşıldıkça azalır, mutluluk paylaşıldıkça çoğalır.’ Biz istiyoruz ki milletimizin derdini paylaşalım. Gece yarılarında hastane bahçelerinde kuyrukta bekleyen değil, bilgisayarından randevu alarak uzman doktorlara ulaşabilen teknolojiye ulaşabilen ve her türlü sağlık hizmetini alan bir ülke olalım dedik. Onun için fiziki mekanları değiştirmek için çok emekler verdik. Bu alanda çokta engellerle karşılaştık. Bazen şu cümleyi söyledik; 'Şeytan taşlamaktan, abdest almaya vakit bulamıyoruz.' Şehir hastaneleri ile ilgili çektiğimiz sıkıntıları bir Allah bilir, bir de sayın Cumhurbaşkanımız bilir. Anayasa Mahkemesi'ne gitmeler, yürütmeyi durdurma kararı aldırmalar, ondan sonra da utanmadan sıkılmadan bu hastanenin temeli Afyonkarahisar’a taşındı diyenler oldu. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar. Muhtarımız çok iyi konuştu. Ben onun sözünü bir söz ile perçinlemek istiyorum. Sayın muhtarım, 'Merkep ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri.' Biz eserlerimiz ile konuşuyoruz, biz hizmetlerimiz ile konuşuyoruz” diye konuştu.

“Hergün 1 milyon 150 bin kişi hastanelere geliyor”

Sağlık alanında yapılan çalışmalar sırasında sıkıntılar yaşadıklarını belirten Bakan Müezzinoğlu, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Bugün sağlıkta, her gün 1 milyon 150 bin hastamız hastanelerimize şifa bulmak için geliyor. On binlerce ameliyat yapıyoruz. Onlardan tek bir talebimiz var. Daha iyi koşullarda onlara hizmet edebilmemiz için milli iradeye ve sandığa sahip çıkmalarını arzu ediyoruz. Çünkü biz Almanya’da ne varsa Türkiye’de de o olacak diyoruz. Almanlarının başardığını bu millet rahatlıkla başarır, milletimize, gençlerimize, insanımıza inanıyoruz ve güveniyoruz. Dolayısıyla millete inanmayanları, millete güvenmeyenleri milli iradeyi yok farz edenleri elimizin tersi ile itiyoruz. Milletimiz ile beraber yürüyoruz, kadınlarımızla, gençlerimizle ve insanımızla beraber yürüyoruz. Birlikte yürümeye de devam edeceğiz. Bütün tuzakları sandıkla birlikte irade ile bozuyoruz. Bütün tuzakları milletin iradesiyle yan yana yürüyerek bozuyoruz. Bizim vatandaşımız değerli onun için hastanede düşen bir hasta yatağına düşen 250 metrekare alandır. Bu ay yıldızlı bayrak Eskişehir’de ne kadar nazlı, ne kadar saygın dalgalanıyorsa Hakkari’de de, Siirt’te de, Şırnak’ta da öyle dalgalanacak. Çünkü biz milletin birlik ve beraberliğinden yanayız, biz kardeşlikten yanayız. Bir ayrıştıran olmadık. Fitne fesat olanlardan yan yana olmadık. Biz milletin rengi ile mezhebi ile uğraşmadık. Vatan dedik, millet dedik, bayrak dedik, Türkiye Devleti ve Türk milleti dedik. Hep birlikte inşallah bu yolculuğu başaracağız.”

“Amerika ve İngiltere’den sonra gen analizleri yapan sistemi kuracağız”

Dünya’da 3’üncü ülke olarak gen analizlerini yapan bir sitem kuracaklarını anlatan Müezzinoğlu, “Sağlık alanında güçlü bir tüketici olduk. Biz artık sağlık alanında tüketici olmaktan da çıkarak kanser ilacı üretebilen, kan ürünleri üretebilen ve insülin gibi kronik hastalık ilaçlarını üretebilen bir ülke olmak için Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığını, Kanser Enstitüsünü, Biyoteknoloji Enstitüsünü, Kronik Hastalıklar Enstitüsünü kurduk. Artık kan ürünlerinden, ilaç üretebilen bir Türkiye olacağız. Kanser ve kanser ilacını ve gen analizleri yapan sistemini de Amerika’dan ve İngiltere’den sonra kuran 3’üncü ülke olacağız. Bunları başardığımızda muasır medeniyetin üstündeki hedefine yaklaşmış olacak. Türkiye’nin bu hedeflerinden rahatsız olanlar var. Türkiye’nin bu hedeflerine ulaşmaması için tuzak kuranlar var” ifadelerini kullandı.

Bakan Müezzinoğlu, temel atma töreninin ardından Yunus Emre Devlet Hastanesi’nin inşaatında incelemelerde bulundu. Mehmet Müezzinoğlu, Osmangazi Üniversitesi Hastanesinde yatan yaralı hacıyı ziyaret ederek programını sonlandırdı.

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*

içerik sağ