İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Kapanış Eğitimi

Kalkınma Bakanlığı tarafından onaylanarak 2013-2016 yılları arasında Yatırım Programına alınan “İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi

(İSGİP)”,  İSGİP`in çıktılarını anlatan 3 günlük eğitimler ile 35 ilde metal, maden ve inşaat sektörlerindeki yaklaşık 3000 kişiye (iş güvenliği uzmanları, işyeri hekimleri, işverenler, işveren vekilleri vb.) ulaşılmasını ve çıktıların yaygınlaştırılmasını amaçlamıştır.

Bu amaç ile devam eden projede şu ana kadar,  2 ilde başvurunun az olması nedeniyle eğitim iptal edilmiş; 2.500 kişinin katılımıyla Adana, Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, Balıkesir (Bandırma), Bilecik, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, Kahramanmaraş, Karabük (Safranbolu), Kayseri, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Muğla, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van ve Zonguldak illeri olmak üzere toplam 32 ilde eğitim tamamlanmıştır.

Projenin kapanış ayağı ise Ankara’da 11-12-13 Kasım tarihlerinde Barceló Ankara Altinel otelinde gerçekleştirilecektir.
Proje için detaylı bilgi için tıklayınız. (http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=haber&id=isgip )
Eğitimde sektöre özgü mevzuat, iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi, risk değerlendirmesi, iş sağlığı ve güvenliği performansının gözlenmesi, kazaların araştırılarak raporlanması, acil durumlara hazırlık vb. konular ele alınacak ve eğitim sonunda katılımcılara belge verilecektir.
Eğitim; metal, maden ve inşaat sektörlerinden 30`ar kişi olmak üzere toplam 90 kişi ile gerçekleştirilecektir.
3 gün boyunca katılımcılara öğle yemekleri ve çay/kahve aralarındaki ikramları proje kapsamında ücretsiz sağlanacaktır. Eğitimde katılımcılara sektöre özgü rehberler, eğitim notları, USB bellek, organizer ajanda vb. oluşan eğitim materyalleri dağıtılacaktır.

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*

içerik sağ