Güzelliğin iksiri gülümseme

Gülümseme yüz kaslarını çalıştırır ve botoks da son derece faydalı bir kırışıklık önleyici tedavidir

 Bir İngiliz gazetesi yüz kırışıklıklarına neden olduğu düşüncesiyle, tam 40 yıldır gülümsemediğini söyleyen kadınının ilginç haberinde yer verdi. Haberde şu an 50 yaşında olan kadının, “Botoks ve ya pahalı kırışıklık önleyici kremler yerine, gülümsemiyorum ve kırışmıyorum” ifadesi yer alıyordu. Yüzünün kırışmaması için en mutlu ve eğlendiği anlarda bile ifadesiz bir şekilde durarak yaşlanma belirtilerinin önüne geçmeyi hedeflediğini söyleyen kadın, 10 yaşından bu yana en belirgin mutluluk ifadesi olan gülümseme veya kahkaha mimiklerini yapmadığını ifade etti. Gençlik günlerinden bu yana fotoğraf kareleriyle bu radikal girişimi gözler önüne seren kadın, en mutlu anları olarak ifade ettiği evlilik, çocuklarının doğumu gibi günlerde bile kuralı bozmadığı gibi, botoks ve pahalı kırışıklık önleyici kremlere de son derece karşı.

BOTOKS EN UCUZ ÖNLEM

Gülümsemenin yüz kasları üzerinde son derece faydalı olduğunun altını çizen Op. Dr. Selçuk Aytaç, “Gülümsemenin yüz kasları üzerinde son derece faydalı. Sinirlerin ve kasların bir nevi aerobik yapmasına ve oksijenin kılcal damarlarla yüze yayılmasına fayda sağlar. Ayrıca gülmek, kahkaha atmak endorfin hormonunu devreye sokarak pozitif duyguları öne çıkardığından, bağışıklık sistemini güçlendirir, başarıyı ve özgüveni artırır” ifadesinde bulunan Aytaç, botoksun da sanılanın aksine son derece faydalı ve kırışıklıkları önleyici en ucuz önlem olduğunu belirtti.

“EHLİLEŞTİRİLMİŞ BOTULİZM MADDESİNDEN KORKMAYIN”

Op. Dr. Selçuk Aytaç, 21. Yüzyılın en çok başvurulan medikal estetik uygulaması olan botoks hakkında şu bilgileri ekledi: “Botoks uygulaması 90’lı yıllarda farklı sağlık sorunlarında kullanılmasının ardından, mimik kaslarına bağlı olarak gelişen kırışıklık tedavilerinde de faydalı olacağı fark edilmiş bir tür medikal enjeksiyondur. Özellikle belirtmek istiyorum Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) diğer kozmetik girişimlere ve cerrahi operasyonlara nazaran çok daha düşük risk seviyesine sahip olduğu için, botoksu onaylamış ve güvenli bir enjeksiyon olduğunu açıklamıştır. Bu sebeple botoks konusunda hemen her gün duyabileceğiniz, zararlı olduğuna yönelik haberler, asılsızdır. İnsanoğlu 21. Yüzyılda eskiden zehirli olduğu düşünülen botulizm maddesini ehlileştirmiştir. Botoksu gönül rahatlığıyla, henüz ilk kırışıklıklarınız belirmeye başladığı andan itibaren kullanırsanız, mevcut ince çizgilerin derinleşmesinin önüne geçer ve yüzünüzde kalıcı derin izler yer etmeden önlem almış olursunuz. Uzman bir doktor tarafından yapılan botoks, size derin mimik kaybı olmadan, gülümseyip, kahkahalar atabileceğiniz aynı zamanda çizgilerden arınmış bir konfor sağlar. Güzel kadın, gülümseyen kadındır.”

İHA

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*

içerik sağ