Almanya İş Güvenliği ve Yasal Kaza Sigortası

Almanya İş Güvenliği ve Yasal Kaza Sigortası Enstitüsü yetkililerinden, Enstitü Müdürü Profesör Dr. Dietmar Reinert ve ekibi Bakanlığımızı ziyaret etmiştir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğüne bağlı İş Sağlığı ve Güvenliği Enstitüsü Müdürlüğü (İSGÜM) ile Almanya İş Güvenliği ve Yasal Kaza Sigortası Enstitüsü (IFA) arasında İş Sağlığı ve Güvenliği alanında önleyici tedbirlerin uygulanmasında güncel bilgi ve araştırmaların paylaşılması amacıyla 23.09.2014 tarihinde, İnsan kaynakları kapasitesini geliştirmek üzere kısa dönem ziyaretler ve çalışan değişim programları Ortak araştırma çalışmaları ile bu araştırmalardan çıkacak ortak yayınlar yapılması Ortak ilgi alanlarında eğitim kurs ve seminerler vb. organizasyonlar düzenlenmesi
İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili bilgi kaynaklarının paylaşımı ve değişimi hususlarında bir işbirliği protokolü imzalanmıştır.


Protokol kapsamında Almanya İş Güvenliği ve Yasal Kaza Sigortası Enstitüsü yetkililerinden, Enstitü Müdürü Profesör Dr. Dietmar Reinert ve ekibi Bakanlığımızı ziyaret etmiştir.  Ziyarette protokol kapsamında yürütülecek olan eğitimler ile ilgili görüşmeler gerçekleştirilmiş olup, Genel Müdürlük ve İSGÜM faaliyetleri ve teknik olanakların geliştirilmesi ile ilgili fikir alışverişinde bulunulmuştur.  

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*

içerik sağ