Acısız neştersiz burun estetiği

Estetik işleminde uygulanan tampon, alçı kullanımı ve bunun açtığı ağrı sorununun önüne geçmek amacıyla geliştirilen “Basit Burun Estetiği” hastaya tamponsuz, alçısız, acısız ve en önemlisi neştersiz müdahaleyle estetik bir burna kavuşma şansı veriyor.

Türkiye’de ve dünyada burun estetiği en fazla talep edilen operasyonların başında yer alıyor. Hayatımıza sosyal medyanın ve özçekim (selfie) çılgınlığının da girmesiyle, herkes profiline ve yüz proporsiyonuna daha fazla dikkat etmeye başladı. Fakat tampon, alçı kullanımı ve bunun açtığı ağrı sorunu, burun estetiği yaptırmak isteyenlerin korkulu rüyası haline geldi. Estetik International Sağlık Grubu bünyesinde yapılan “Basit Burun Estetiği”, bu korkuların önüne geçerek, hastaya tamponsuz, alçısız, acısız ve en önemlisi neştersiz müdahaleyle estetik bir burna kavuşma şansı veriyor.

  ANINDA SOSYAL HAYATA DÖNÜŞ

  “Basit Burun Estetiği” konusunda bilgi veren Estetik International doktorlarından Op. Dr. Yücel Sarıaltın, uygulamanın neştersiz, teknolojik bir tekniğe sahip olduğunu belirterek operasyonu şu sözlerle anlattı: “Basit burun estetiği, klasik burun ameliyatlarının olası komplikasyonları sebebiyle korkan ve iyileşme sürecinde anında sosyal yaşantısına dönmek isteyen hastalarımıza uyguladığımız bir estetiktir. Burnun uç kısmını şekillendirerek, kalkık veya inceltilmiş hale getirilmesi basit burun estetiğinin temelini oluşturuyor. Burnun iç kısmına yapılan minimal dokunuşlar, hastanın en doğal formda burun yapısına kavuşmasını sağlıyor. Lokal anestezi altında kısa bir zaman içinde uygulamayı gerçekleştiriyoruz. Hasta herhangi bir şişme morarma ya da sosyal yaşantısını engelleyecek bir sorunla karşılaşmıyor, tampon ve alçı da yapılmadığı için, ertesi gün işine dönebiliyor.”

  RADİKAL DEĞİŞİM İSTEMEYEN HASTALARIN TERCİHİ

  Basit burun estetiğini radikal değişim istemeyen hastaların tercih ettiğini söyleyen Op. Dr. Sarıaltın, artık hastaların basit burun estetiği gibi, ameliyatsız estetik uygulamalara sıcak baktıklarını, eskisi gibi uzun iyileşme süreçlerini hem vakitsizlik nedeniyle, hem de olası riskler sebebiyle tercih etmediklerini söyledi. Sarıaltın, “Eğer radikal bir değişim istemiyor, burun ucunu kaldırmak ve bütününe form kazandırmak istiyorsanız, basit burun estetiğini düşünebilirsiniz. Basit burun estetiği ‘burnumun ucu kalkık olsun’ diyenlere tek alternatif ameliyatsız estetiktir” dedi

  DİJİTAL SİMÜLASYONLA BURUN ÇİZİMİ
  Basit burun estetiği ya da klasik burun estetiği ameliyatı olmak isteyen hastalara dijital ortamda burunlarının nihai sonuçlarını önceden göstererek, nasıl bir görüntüye kavuşacakları konusunda bilgi verdiklerini söyleyen Sarıaltın, dijital simülasyonu en çok basit burun estetiği yaptırmak isteyen hastaların tercih ettiğini belirtti.

  Sarıaltın, “Hastalarımıza dijital simülasyon teknolojisini kullanarak yüzün bir bütün olduğunu ve burnun bu bütünlüğe uyum sağlaması gerektiğini belirterek bunun üzerine yüzlerine göre burun tasarlıyor ve işlem sonrası nasıl bir burunla karşılaşacaklarını gösteriyoruz. Bu sayede herhangi bir sürprizle karşılaşmayacaklarını bildikleri için, gönül rahatlığıyla operasyona girebiliyorlar” ifadelerini kullandı.

İHA

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*

içerik sağ