Estetiğin önemli isimlerinden uluslararası anlaşma

Uluslararası alanda bir işbirliği yapan Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Op. Dr Bülent Cihantimur ile Hollywood’un ünlü cerrahı Dr. David Matlock özel bir anlaşma imzaladı.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Op. Dr Bülent Cihantimur, kendi geliştirdiği tekniklerin yanı sıra Hollywood’un ünlü cerrahı Dr. David Matlock ile uluslararası işbirliği yaparak özel bir anlaşma imzaladı. 70 ülkede 10 binden fazla kadına vajinoplasti operasyonu yapan Dr. Matlock vücut şekillendirme konusunda da başarılı bir cerrah. Bu operasyonların patentine de sahip olan Dr. Matlock, dünyada belli sayıda cerraha bu operasyonları uygulama yetkisi veriyor. İki cerrah arasında yapılan anlaşma çerçevesinde Op. Dr. Bülent Cihantimur, Türkiye’de bu operasyonları gerçekleştirme yetkisine sahip olan tek doktor olma özelliğini kazandı.

ÖNEMLİ BİR İŞBİRLİĞİ
İmzalanan anlaşma kapsamında Amerika’da yapılan operasyonlarda kullanılan cihazları ve teknikleri kendi gerçekleştirdiği operasyonlarda da kullanılacağını açıklayan Cihantimur, “Artık hastaların Amerika’ya gitmelerine gerek kalmayacak. Bu anlaşma aynı zamanda Amerika standartlarını yakalamamız konusunda sağlayacağı katkılar ve iletişim ağı açısından da çok önemli bir işbirliğinin başlangıcıdır” dedi. Tüm dünyada büyük talep gören LVR (Laser Vaginal Rejuvenation), DVL (Designer Laser Vaginoplasty), Brazillian Butt Augmentation (Brezilyalı poposu) gibi patenti Dr. Matlock’a ait olan prosedürler bu anlaşma çerçevesinde artık Türkiye’de Op. Dr. Bülent Cihantimur tarafından yapılacak.

'ÜLKEMİZE BU PROSEDÜRLERİ GETİRDİĞİM İÇİN MUTLUYUM'
Kendi geliştirdiği tekniklerle yurtdışında da adından söz ettiren Op.Dr. Bülent Cihantimur, estetik cerrahi ve güzellik uygulamalarında, başarının arkasındaki en temel konunun, tüm gelişmeleri yakından takip etmek olduğunu söyledi. Sadece yetenekli olmanın yeterli olmadığını belirten Cihantimur, ‘’Piyanist de olsanız, ralli pilotu da veya bir plastik cerrah da olsanız senaryo çok fazla değişmiyor. Her zaman çok çalışmanız, devamlı olarak pratik yapmanız ve yeniliklerin takipçisi olmanız gerekiyor. Diğer ülkelerde neler yapılıyor, yenilikler neler, bizim ülkemizin neye ihtiyacı var gibi sorular hedefe ulaştırır. İşte bu yeniliklerden ve ülkemizde olması gereken uygulamalardan bazıları da Dr. David Matlock’a ait. Dr.Matlock ‘la yaptığımız anlaşma neticesinde ülkemize bu prosedürleri getirmiş olmaktan mutluluk duyuyorum” diye konuştu.

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*

içerik sağ