Düzgün görünümlü hatlar için en ideal yöntem

Dünyada en çok yapılan estetik cerrahi uygulamalar arasında Liposuction ameliyatları ikinci sırada yer alıyor.

 Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alpaslan Topçu, Lazer Liposuction’ın diğer yöntemlere göre günümüzdeki en etkili vücut şekillendirme yönetmeni olduğunu belirterek önemli açıklamalarda bulundu.
Op.Dr. Topçu, geleneksel liposuction uygulamaları sonrası oluşan dalgalanmaların, çökmelerin ve ciltte sarkmaların Lazer Liposaction yöntemi ile ortadan kalktığını açıkladı. Dr. Topçu; Lazer Liposaction yönteminin en büyük özelliğinin cildin sıkılaşmasını ve cilt kalitesinin artmasını sağladığını söyledi.

Op.Dr. Alpaslan Topçu; daha etkili sonuçlar almak için Lazer Liposaction uygulamasının kış aylarında yapılmasını tavsiye ederek şöyle konuştu: “Lazer Liposuctionun diğer liposuction yöntemlerine göre en önemli üstünlüğü klinik ve deneysel olarak yayınlarla ispatlanmış cilt sıkılaştırma etkisidir. Böylece Liposuction sonrası en çok korkulan yan etki, cilt dalgalanmaları, çökmeler ve ciltte sarkma bu yöntemle en aza indirilmiş, cildin kalitesinde artma sağlandığı ispatlanmıştır.”.Lazer Liposuction yönteminin özellikle kalça, bel, baldır, bacak, kol ve yüz bölgelerine uygulandığını söyleyen Op.Dr. Topçu, selülit ve lokal yağlanmaların görüldüğü her bölgede uygulama imkanının da olduğunu belirtti. Topçu, Lazer Liposuctionun farkını şöyle özetledi: “Liposuction vücut konturlarını düzeltebilir, kişinin kendine güvenini artırabilir, fakat asla tümüyle ideal bir vücut oluşturamaz. Lazer Liposuction için ideal hastalar; boy/kilo oranı ideale yakın fakat belli vücut bölgelerinde aşırı yağ kitleleri olan hastalardır. Lazer liposuction ile deride yapılan sıkılaştırma uygulaması sonrası toparlanma daha erken ve daha fazla olmaktadır.”

Op.Dr. Alpaslan Topçu, klasik liposuction uygulamaları sonrası korse kullanım süresinin 4-6 hafta olduğunu, Lazer liposuction sonrası korse kullanım süresinin 2 haftaya kadar düştüğünü söyledi. Operasyon sonrası hastaların, 1 ile 3 gün arasında normal günlük aktivitelerine dönebildiğini belirten Topçu, “Ancak, koşma, tenis, aerobik gibi aktivitelerin yoğun yapılabilmesi için şişliklerin geçmesi ve dokuların oturmasının beklenmesi gerektiğini vurguladı.


İHA

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*

içerik sağ