Bakanlık Manisa'ya 11 yeni ambulans tahsis etti

Sağlık Bakanlığı tarafından Manisa'ya 11 yeni ambulans tahsis edildi.

 Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’a gönderdiği yazıda Manisa iline tahsis edilen 11 adet yeni ambulansın hayırlı olmasını diledi. Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun Vali Bektaş’a gönderdiği yazıda, "Manisa ilinde 28 İstasyonda; 46 ambulans ve 397 personel ile 7 gün/24 saat hizmet verilmektedir. 2014 yılı içerisinde Manisa’da 79 bin 261 hastaya hizmet verilmiştir. Bakanlığımız 112 acil sağlık hizmetleri; bünyesindeki kara, hava ve deniz ambulansları yanında, dünyada örneği bulunmayan Ulusal Medikal Kurtarma Ekiplerimizle (UMKE), acil ve afet durumlarında etkili ve hızlı medikal müdahale ve hasta naklini sağlayacak kapasiteye ulaşmıştır. Dünya çapında bir kapasite oluşturan ve ihtiyaç sahibi ülkelere de sağlık yardımı yapan ülkemiz, özellikle acil sağlık hizmetlerinde her gün daha ileri gitmektedir. Türkiye genelinde 2 bin 155 adet 112 istasyonu, 4 bin 468 adet Kara Ambulansı, 17 adet Helikopter, 3 adet Uçak ve 6 adet Deniz Ambulansı ile acil sağlık hizmetleri yürütülmektedir. 2015 yılı ilk çeyreğinde helikopter ambulansımızla gece uçuşuna başlanacaktır" ifadelerine yer verildi.

2014 yılında Bakanlıkça alımı yapılan 2014 model ambulanslardan Manisa’ya 11 adet yeni ambulans tahsisinin de yapıldığı belirten Bakan Müezzinoğlu Vali Bektaş'a gönderdiği yazıyı şöyle tamamladı:
"İlinize tahsis edilen ambulansların dağıtımı; ilin nüfusu, 2005 model üstü ambulansların yaş ortalaması, ilin istasyon sayısı, ilin vaka sayısı, ambulans kilometre ortalaması ve yüzde 10 teknik gerekçeler puanı baz alınarak gerçekleştirilmiştir. Manisa İline tahsis edilen 11 adet yeni ambulansın hayırlı olmasını dilerim.”


İHA

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*

içerik sağ